Choď na obsah Choď na menu
 


Tradičné recepty

 

Chcel by som tu predstaviť tradičné jedlá, ktoré sú špecifické pre našu obec.

 

HURAL - typické jedlo pre našu obec, žiaľ upadá do zabudnutia. Hural je miestne pomenovanie pre Bazu čiernu.

Suroviny: zrelé ( alebo zavárané )plody Bazy čiernej, mak, maslo, cukor, trocha sladkej smotany.

Jedlo sa varí zo zrelých plodov Bazy čiernej.  Naoberané plody oddelíme od stopiek ( pozor na zámenu s jedovatou jednoročnou Bazou chabzovou - natrhané plody sa nedajú rozoznať ), dáme do hrnca, podlejeme vodou a varíme. Keď sú plody uvarené až rozvarené, nasypeme do toho zomletý mak. Pridá sa kúsok masla a osladí sa to. Niektoré gazdinky pridávali na lepšie zjemnenie trocha sladkej smotany. Jedlo sa podáva s chlebom. Jedná sa o veľmi chutné a zdravé tradičné jedlo. Deti ho mali veľmi radi, chodili od neho začiernené až za ušami.

 

OBLÚKY - veľmi chutné, trvanlivé, tradičné koválovské pečivo. Pieklo sa k sviatkom ( Vianoce, Veľká noc,..) ale hlavne sa nosievalo do ,,kúta", keď sa chodievalo nahliadať na babätká. Krstné mamy ho nosievali plné koše. Pre svoj tvar písmena omega mu hovorievali i podkovy.

Podarilo sa mi zohnať dva nezávislé, takmer identické recepty.

Suroviny:

100 g masla, práškový cukor ( podľa chuti, asi 200 g ), 3 vajcia, 1 vanilka ( vanilkový cukor ), 1/2 prášku do pečiva, na špicu noža sódy bikarbóny, 2 dcl sladkej smotany, hladká múka, na jemno nasekané alebo nastrúhané orechy na posypanie.

Postup:

Z dvoch žĺtkov, jedného celého vajca a ostatných surovín urobíme cesto. Múky prídáme podľa potreby toľko, aby cesto bolo tuhšie, trebárs ako na vianočku. Cesto vyvaľkáme na doske, na hrúbku pod 1/2 cm a nakrájame na pásiky široké asi 3 cm. Pásiky poukladáme na formu (je možné použiť opačne otočenú formu na srnčie chrbáty), potrieme zostatými bielkami, posypeme orechami a dáme upiecť.

 

MRKEVNÍKY - ďalšie typické koválovské pečivo.

Suroviny:

250 g tuk na pečenie ( HERA ), 1 prášok do pečiva, 200 g nadrobno postrúhanej mrkvy, hladká múka, práškový cukor.

Plnka:

100 g cukru, voda, 150 g orechov, citrónová kôra

Postup:

Z Hery, prášku do pečiva, postrúhanej mrky a hladkej múky urobíme cesto. Hladkej múky pridáme toľko, aby cesto bolo tuhšie - skoro ako na rezance, ale musí lepiť. Hotové cesto vyvaľkáme na doske na hrúbku menšiu ako 1/2 cm. Rozvalkané cesto nakrájame na štvorčeky o strane asi 8 cm. Naplníme ich orechovou plnkou, ktorú sme si predtým klasicky uvarili ako na závin. Cesto prekladáme do trojuholníka - šatôčky. Okraje dobre pritiskneme - zlepíme a dáme upiecť. Pripravíme si do jednej misky vodu a do druhej mletý cukor. Upečené mrkevníky, ešte horúce chytáme do rúk, obrátené ponoríme do polovice do misky s vodou a hneď potom do misky s mletým cukrom. Na povrchu sa nám vytvorí cukrová krusta.

 

LIATE SKALICKÉ TRDLO - recept na starú záhorácku špecialitu, jemné a vláčne trdlá. Pochádza z neďalekej Skalice, kde je v súčastnosti registrovanou značkou. Mesto Skalicu preslávili široko ďaleko. Do mesta ho ale priniesol v druhej polovici 18. storočia kuchár zo Sedmohradska, ktorý tam prišiel so svojím pánom, maďarským básnikom, generálom jazdy -  grófom Gvadánim. U nás v dedine tieto trdlá pečie pani Hrnková.

Nie kažký má ale tie trdla na namotávanie, nehovoriac o úskaliach spojených s technológiou výroby, preto ponúkam ,,liatu" variantu, dostupnú pre každého:

Suroviny:

350 g polohrubej výberovej múky, 150 g hladkej múky, 70 g cukru, 1/2 vanilkového cukru, 1 čajovú lyžičku soli, 1 lyžicu rumu, dve vajcia, 50 g kvasníc, 2 dcl mlieka, 80 g masla, 0,6 dcl oleja, 100 g orechov, chemicky neošetrená citrónová kôra a troška stúhaného muškátového oriešku.

Postup:

Zo surovín ( okrem orechov a bielok z vajec - použijeme len žĺtka ) vypracujeme cesto, troška tuhšie. Necháme podkysnúť a dáme rovnomerne na plech s vymasteným pečiacim papierom. Cesto potrieme bielkami a posypeme nahrubo nasekanými orechmi. Zasa necháme trocha podkysnúť  a upečieme, orechy navrchu musia byť trocha ,,oškrvŕlené". Po vychladnutí posypeme práškovým cukrom a rozkrájame.Obrázok

 

HALVA - isto nepatrí medzi tradičné koválovské jedlá, pochádza totiž z Indie. Je však tak dobrá, že sa o recept na ňu chcem s gazdinkami podeliť.

Ingrediencie:

230 g krupice, 300g  cukru, 200g masla, trocha strúhaného muškátového oriešku (pol čajovej lyžičky), 50g hrozienok, 50g orechov, 650 ml mlieka.                                                                  

Postup:

V hrnci zmiešajte mlieko s cukrom a muškátovým orieškom (pre deti ním radšej šetriť) a povarte asi 1 minútu. Pridajte hrozienka a trocha povarte. Orechy opražte na sucho tak, aby zostaly svetlé, nasekajte ich na hrubo a dajte bokom. V inom hrnci rozpustite maslo. Pridajte krupicu a za stáleho miešania ju smažte asi 10 až 15 minút, dokiaľ krupica nie je zlatohnedá a dokiaľ sa maslo nezačne oddelovať od zrniek. Znížte teplotu a pomaly prilievajte do krupice sladené mlieko za stáleho miešania. Pomiešajte a pridajte opražené orechy. Varte dokiaľ sa všetka tekutina nevsiakne. Podávajte teplé. Príprava trvá necelú polhodinku, ale výsledok stojí za to.